Často nad kartami, tedy tarotovými kartami řešíme otázku, jak vlastně funguje ona známá a přesto stále dosti záhadná synchronicita. Zjednodušeně řečeno se často začneme o něčem bavit a může to být i něco, co se jen tak často a bezdůvodně neobjevuje a nestane – a ono to najednou stojí za dveřmi. Může to být třeba i dinosaurus. Nebo trinosaurus, popřípadě tetranosaurus nebo jiný křídový veleještěr – a kdyby byl třeba namalovaný již, ne náhodou zmíněnou křídou na protější zdi, tak to už by nám souviselo tolik záhad a náhod dohromady, že by z toho mohla jednoho začít bolet hlava. A ten, kdo by se z toho vzpamatoval jako první, tak by měl nárok na titul „jura“. V následujícím videu mluvíme o kartách a odhadujeme, která karta se může objevit při náhodném sejmutí. Mojí asistentce Monice se v ruce dvakrát za sebou objevuje karta Smrt, XIII. Velké Arkány a já sám jsem prohlásil, že by bylo zajímavé, kdyby se mi po náhodném sejmutí objevila v ruca Trojka disků. Pravděpodobnost objevení jakékoliv určité karty je jedna ku 78, což je pravděpodobnost dost malá. Jenže pravdou je a zůstává, že jsem byl mnohokrát svědkem, že se jedna karta po náhodném sejmutí objevila třeba i třikrát za sebou.
Jak již možná tušíte, je správný karetní výklad současně tak trochu rituál, rozhodně to není o tom, že vám mistr výkladu řekne tolik věcí z minulosti, že se vám nad tím tají dech a potom třeba po hodině, během které se nic nového nedovíte, zaplatíte litr a odpotácíte se domů. Na výklad karet by měl člověk zajít, když potřebuje ve svém životě něco vyřešit nebo hledá inspiraci pro svá další životní rozhodnutí. Zásadně se ptáme na sebe, nikoliv na ostatní, třeba na konkurenci nebo na bývalého partnera, jestli je šťastný a jak dlouho mu to s novou partnerkou vydrží a kdy se rozejdou. V podstatě se dá najít dosti úzká souvislost mezi výkladem tarotových karet, spontánní psychoterapií, psychologií a přátelskou inspirací, během níž by se mělo na denní světlo vynořit několik zakzvaných „aha-efektů“ a vyprovokovaných nových originálních nápadů.
Určitě jste se již setkali s termínem brainstorming. Sejde se banda lidí, přinejmenším tři, nejlépe, když je jich tak šest, sedm, nadhodí se problém a teď každý k nadhozenému problému řekne cokoliv, co ho zrovna napadne, i kdyby to byla sebevětší blbost. Zlaté pravidlo brainstormingu zní, že blbý a neproveditelný nápad jednoho, může u druhého spustit proud geniálních myšlenek. No dobře, až sem je to celkem jasné. Když budete osoba samostatně výdělečně činná a teď budete přemýšlet, s kým můžete či nemůžete spolupracovat, jak pojmenovat svou firmu, jaký druh reklamy zvolit, s jakým projektem začít, jak zaujmout davy a hlavně, jak vydělávat peníze rychleji a ve větší míře, než to svého času zvládl starý dobrý Elon Musk, který třeba koupil nějakou blbost, trochu ji upravil, přejmenovat a s miliardovým ziskem ji opět prodal. Šťastný nápad, náhoda, shoda okolností, ale teď si představte, že budete pro Muska pracovat, třeba metodou brainstormingu, začnete chrlit nápady za miliardy, Musk nebude vědět, co s penězi a vás nakonec vyhodí, protože se jim nebude líbit, že si při poradě občas zapálíte, zatímco ostatní jsou nekuřáci. To je v kostce ten hlavní problém, proč v realitě žádný brainstorming nefunguje. Pokud přijdete ke schopnému terapeutovi, ať už vystupuje jako psycholog nebo vykladač astrologických konstelací a tarotových karet, tak ve dvou můžete nasadit sílu svých schopností takovým způsobem, že ze sebe dostanete ty nejlepší nápady a nemusíte si nic závidět. Každý děláte svou vlastní práci, nejste kolegové ze stejného pracoviště. Je to podobné, jako když Karel Čapek sepisoval knížku RUR, ale ještě nevěděl, jak nazvat ty stroje, které vypadaly skoro jako lidi, ale pracovaly jako stroje a jeho bratr Josef řekl, hele a co kdyby to byli roboti? Když makají jak nevolníci, tomu se přece říkalo robota, takže robot. Zní to lépe, než „nevolník“ nebo mechanický nevolník (mevolnik) a je to i lepší než staré americké označení biologického nevolníka „bohung“ – čti bouhang, byl slangový výraz pro americké úkáčko z Čech, neboli Čech nebo Maďar – Bohemian or Hungarian.
To jsme se zase dozvěděli věcí… aniž bychom museli absolvovat mozkovou bouři. Možná by vás zajímalo, jak asi probíhá brainstorming, když máte v kolektivu jednoho nebo i více psychopatů. Měl jsem možnost pozorovat svého psychopatického strýce Jaroslava, jak se choval v kolektivu a musím říct, že to byla zábava pro bohy. Však si to ještě všechno důkladně rozebereme, protože psychopat v kolektivu je něco jako veš v kožichu.