Víte, proč je ekonomika jeden obrovský podvod? Je to vymyšlený systém, který nemá žádný předobraz v matičce přírodě a jak známo, esoterika vychází pouze a jen z pozorování přírody. Vidíme, že voda teče, tak z toho můžeme vycházet, voda prostě teče, když potůček přehradíme, vznikne nádrž, která se může protrhnout, což většinou nebývá žádné posvícení, ale víme, že se to stát může, protože to vidíme a umíme tak trochu uvažovat. Stejně tak může vzniknout oheň, je celkem jedno, jestli od ohně nebo od blesku, někdy oheň záměrně přenášejí zvířata, pacholci, taky dělají takové naschvály, ale opět – je to vidět, dá se to domyslet, dá se to předpokládat, není to nic proti přírodním zákonům a proti fyzikálním zákonům.

Dokonce i když se lidi chovají jako zvířata, tak to není proti přírodě, občas se to stane, ale když člověk přijde na nějakou absolutní peachovinu, která nemá svůj předobraz vůbec v ničem, s čím se můžeme v přírodě setkat, tak z toho bývají otřesné věci, většinou se to potom nazývá podvod, krádež, loupež, ožebračení – a to je právě případ ekonomiky. Všichni víme, že prapůvodní ekonomové si vymysleli peníze, jak jsme se ve školách učili, aby lidé nemuseli běhat na trh se slepicí v podpaždí nebo s hrudkou másla v kapse, vzali si s sebou peníze a podle určité dohody se daly třeba groše vyměnit prakticky za cokoli, co mělo nějakou cenu. To se, myslím, dá docela bez problémů pochopit, zvláště, když to, co bylo prohlášené za peníze bylo vyrobeno ze zlata nebo ze stříbra, popřípadě se to dalo bez problémů za zlato a stříbro směnit.

Určitě není těžké představit si peníze jako krevní oběh v národním hospodářství – nicméně potom se ale objevil princip dluhu. Všichni víme, co je to dluh, protože jsme všichni zadlužení – a v tom je ten problém. Tedy problém není v tom, že jsme zadlužení, ale v samotném principu dluhu, protože dluh odporuje čemukoliv, co by se dalo pozorovat v přírodě. Jak jsem o tom již mnohokrát psal, v přírodě na určitém místě buď něco je nebo to tam není, ale není možné, aby se kdekoliv vyskytovala záporná hodnota čehokoliv. Na palouku se pásli dvě laně a jeden jelen nebo tam mohlo být pět laní a dva jeleni, ale nikdy se nestalo, aby na palouku byli mínus dvě laně a mínus jeden jelen. To je absolutní blbost a přesto nás ekonomika nutí, abychom tomu věřili a hlavně abychom co nejrychleji sehnali chybějící laně a chybějící jeleny a někde je odevzdaly a ještě z toho zaplatili úroky. Ekonomika je vlastně nejrafinovanější krádež, která se kdy v dějinách lidstva začala odehrávat a dosud se odehrává.

Když nad tím budete delší dobu přemýšlet, dojdete k závěru, že vytvářet dluhy, ať už jako dlužníci nebo jako věřitelé, což je v podstatě ještě horší, by mělo být trestné. Jakákoliv lichva nebo půjčování čehokoliv za úplatu vnáší do účetnictví naprostý zmatek, čehož využívají zloději všeho ražení a kalibru. Když na něco nemám, tak si prostě nemůžu dovolit, nemůžu si to pořídit – to je podle přírody. Těžko uvidíte třeba lva nebo tygra, jak s sebou vláčejí tři ulovené zebry, to je prostě hloupost. Popadne a odvleče jednu a je rád, že je rád. V ekonomickém účetnictví je ale možné, aby někdo získal díky nějaké sranda transakci třeba miliardu dolarů nebo aby si milion půjčil a to opět půjčil někomu jinému za vyšší úrok, popřípadě za to koupil barák, který by hned pronajímal, dostal na to daňovou úlevu a současně by si po mnoho let cpal do kapsy peníze zaměstnanců, kteří by mu je dávali v dobré víře, že si spoří na důchod. Dluh je prostě podvod jak noha. Zvířata si mezi sebou nikdy nic nedlužila a kdyby si třeba něco dlužili mravenci mezi sebou, tak by to asi byl konec jejich mraveniště, nikdy by se nemohli dohodnout.

Další smutnou věcí je skutečnost, že původně sice byly peníze buď rovnou ze zlata a stříbra nebo byly jako americký dolar do roku 1971 volně směnitelné za drahé kovy, což ale dnes již dávno neplatí. Papírové peníze nejsou podložené ničím, čili se dají tisknout donekonečna, čehož také majitelé tiskařských strojů na prachy využívají a tisknou, až se z nich kouří. Takže jsme zavalení falešnýma prachama, které nemají žádnou cenu, ale ještě je možné si za ně pořizovat věci, nemovitosti, auta, byty, baráky, pozemky, čehož využívá bohatá třída – a chudá třída se diví, jak to, že nic nemá. Když sledujete tok peněz, tak vidíte zcela jasně, jak se formou různých nesmyslných poplatků přelévají směrem od chudiny, která musí platit snad i za to, že dostane sociální pomoc ve hmotné nouzi do kapes bohatců, kteří za to ani nemusejí platit daně a jejich činnost je většinou ještě dotována. Opět z peněz chudiny, neboli z daní a poplatků na důchod.

Takže, dokud se budeme snažit hospodařit s bezcennými potištěnými papírky a dokud bude každý někomu něco dlužit, ani nebude vědět komu a kolik, tak se nemůžeme vyhrabat z těžké hospodářské krize, protože chudí lidé jsou tak nucení pracovat prakticky zadarmo, není možné spořit, ani není možné si žádné peníze, které de facto ani neexistují, ukládat na horší časy. Podle toho, kolik je natištěno falešných peněz, tak podle toho klesá hodnota „poukázek“ na jídlo, které dostáváme za pernou práci – a tomu se říká inflace. Je to vlastně znehodnocování peněz a kruh se uzavírá, protože těch potištěných papírků potřebujeme na uživení stále víc a víc. Bohatí mají možnost „investovat“ do pozemků, do bytů, do baráků, do zlata, do stříbra, zatímco chudí se mohou snažit „spořit“ papírky (trochu to připomíná hru monopoly s dětskými penězi), ale karty už vlastně byly rozdány, když politici rozhodli, komu dají licenci na poskytování půjček a komu dají možnost udřít se k smrti.

Pokud se chudí rozhodnou, že budou „investovat“, tak dostanou většinou nějaké „cenné papíry“ nebo „dluhopisy“ a k tomu dostanou finančního poradce a smlouvu, kde se drobným písmem praví, že odměna pro finančního poradce bude o mnoho větší než jakýkoliv přínos či výnos, takže se každý, koho tento systém napálí a zbaví peněz, vlastně projeví jako finanční hlupák. Jediná možnost je zatím mít nebo koupit barák či byt a pronajímat jej. Když máte štěstí, tak budete mít i jistý příjem, proto se o totéž snaží na našem území i hromada cizinců, což samozřejmě pro tuzemského obyvatele vůbec není dobře. Spíše se to vyplatí cizím dobyvatelům, i když často nemají ani povolení k pobytu, ale kdo by se o takové maličkosti staral?
